Fasolki (Bohnanza)

Nowy produkt

Polska edycja wyśmienitej gry karcianej! Na Ceneo już od 31,18 zł. Sprawdź najlepszą ofertę na.

Więcej szczegółów

Opis

Wiek od 10 lat
Czas gry od 20 do 45 min
Liczba graczy 3-5

Więcej informacji

Oto bodajże najlepsza gra karciana z jaką mieliśmy okazję się spotkać! Niezwykle prosta i dzięki przemyślnym zasadom i niecodziennym klimacie oferuje wspaniałą zabawę.

 

Każdy z graczy ma za zadanie zebrać jak najwięcej monet, które uzyskuje się spieniężając posadzone fasolki. Fasolek jest 8 rodzajów, a każdy z graczy ma tylko 2 poletka. Istotne jest, że co turę każdy z graczy musi posadzić pierwszą fasolkę z trzymanych na ręce, a w czasie gry nie można poukładać sobie kart na ręku! Jak pociągniesz, tak musisz sadzić, chyba że w trakcie handlu z innymi graczami pozbędziesz się z ręki niepotrzebnych fasolek. Fasolkami można handlować, można się wymieniać, a w kryzysowych sytuacjach nawet oddać za darmo! A jeśli nikt nie chce wziąć.... trzeba zaorać pole, bez względu na to co na nim jest, i posadzić fasolkę.

 

Gra zmusza do ogromnej interakcji między graczami. Każdy w swojej kolejce stara się sprzedać co może, kupić kolejne karty hodowanych już fasolek, gdyż im więcej fasolek jednego typu sprzedasz, tym więcej dostaniesz za nie monet!

 

Rywalizacja w grze to przede wszystkim wyścig w zbieraniu pieniędzy, a jednocześnie jeden gracz drugiemu nie może za bardzo zaszkodzić. Gracze są uzależnieni od handlu z innymi, ten kto nie handluje i nie wymienia się fasolkami, od razu skazany jest na przegraną. Więc trzeba handlować, ale tak, by mieć z tego więcej korzyści niż inni!

 

Sam temat gry - fasolki - jest dość zabawny zwłaszcza, że mamy do czynienia z: objedzoną fasolką, fasolką na ringu z podbitym okiem, fasolką - szalonym ogrodnikiem itd... Okrzyki, które brzmią dookoła graczy mogą rozbawić nawet osoby nie biorące udziału w rozgrywce :)

 

Losowość w grze jest bardzo duża, ale przy takim nasileniu handlu niemal bez znaczenia. Najważniejsze to korzystnie wymienić się fasolkami!

 

Jedno jest pewne - żaden opis nie odda w pełni satysfakcji i zabawy które dostarcza Bohnanza! Gra jest idealna dla każdej grupy i liczby osób w każdej sytuacji. :) Posadź swoją fasolkę!!

 

O sukcesie komercyjnym gry najlepiej świadczą wyniki sprzedażowe: w samych Niemczech sprzedano jej ponad 600 000 egzemplarzy, a Niemcy nie są jedynym krajem gdzie jest znana!

Posadź, wyhoduj, sprzedaj! I miej nadzieję na zysk?

Jedna z najlepszych gier karcianych na świecie - teraz w polskiej edycji!


Zawartość opakowania:

  • 110 kart
  • instrukcja

Opinie

Napisz opinię

Fasolki (Bohnanza)

Fasolki (Bohnanza)

Polska edycja wyśmienitej gry karcianej! Na Ceneo już od 31,18 zł. Sprawdź najlepszą ofertę na.